Lia Knight
Lia Knight
7:00pm - 12:00am
Lia
Make A Request
My Profile
 
Infinite Menus, Copyright 2006, OpenCube Inc. All Rights Reserved.
Latest Sports Stories

Guthrie Center Co-Ed Track Meet Results


Girls Team Scoring

  1. Panorama 197
  2. Audubon 110
  3. IKM-Manning 107
  4. Exira-EHK 105
  5. Guthrie Center 58
  6. Adair-Casey 53
  7. Paton-Churdan 33

Top Area Performances

 

Exira-EHK

1st-Sprint Medley (Leader, Petersen, Parker, Neville) 2:05.63

1st-4X800 (Claire Paulsen, Copic, Neville, G. Hoflen) 10:49.27

2nd-Sydney Parker, Long Jump, 14-11.5

2nd-Jen Neville, 200, 27.85

2nd-Jen Neville, 400, 1:04.46

2nd-Emily Copic, 1500, 5:44.88

3rd-Sydney Parker, 100, 13.71

3rd-Grace Hoflen, 800, 2:39.31

 

Adair-Casey

1st-Danni McCorkel, High Jump, 4-10

3rd-Kassidy Chandler, 12:48.67

4th-4X200 (Ferguson, Sandoval, Staley, Wilbourne) 2:12.50

4th-Distance Medley (Ferguson, Sandoval, McCorkel, Chandler) 5:04.67

4th-4X400 (Dinkla, Plowman, Wilbourne, Staley) 5:26.29

 

 

Audubon

1st-Megan Deist, 800, 3:37.06

1st-Megan Deist, 3000, 12:11.06

1st-Carmen Malloy, 1500, 5:44.00

1st-Shuttle Hurdle (Johnston, Schultes, Obermeier, Hagedorn) 1:13.43

2nd-Kiara Brannan-Sporrer, 800, 2:38.80

2nd-Madison Hagedorn, 100, 17.01

2nd-Sydney Obermeier, High Jump, 4-10

2nd-4X100 (Johnston, Brannan-Sporrer, Rudolph, Hagedorn) 54.90

3rd-4X400 (Johnston, Hagedorn, Deist, Brannan-Sporrer) 4:54.96

3rd-400M Lows, Sydney Obermeier, 1:15.68

3rd-Distance Medley (Johsnton, Brannan-Sporrer, Schultes, Malloy) 5:00.19

 

Boys Team Scoring

  1. Panorama 180
  2. IKM-Manning 150
  3. Audubon 105
  4. Adair-Casey 73
  5. Exira-EHK 56
  6. Glidden-Ralston 56
  7. Paton-Churdan 30
  8. Guthrie Center 27

Top Area Performances

 

Exira-EHK

3rd-Zach Kliefoth, Shot Put, 43-08

3rd-Distance Medley (Harris, Pigeon, Paulsen, Peppers) 4:09.71

4th-Jacob Paulsen, High Jump, 5-04

4th-Brady Hansen, 110 Highs, 17.49

4th-4X800 (Holtorf, Petersen, Kitelinger, Bruns) 10:13.49

4th-Drew Peppers, Long Jump, 18-03

4th-4X200 (Harris, Malloy, Zach, Paulsen) 1:46.31

 

Audubon

1st-Colby Rattenborg, Long Jump, 21-11

1st-Mitchell Nelsen, 110 Highs, 16.11

1st-4X200 (Jones, Rattenborg, Smith-Petersen, Smith) 1:37.07

2nd-4X800 (Segerborg, Smith-Petersen, Felfel, Hansen) 9:30.71

2nd-Shuttle Hurdle (Mulford, Rattenborg, Jensen, Nelsen) 1:02.62

3rd-Riley Jones, 100, 11.74

3rd-Trevor Smith, 200, 24.11

3rd-Mitchell Nelsen, 400 Lows, 1:02.90

3rd-4X100 (Mulford, Rattenborg, Smith-Petersen, Jones) 46.36

3rd-4X400 (Felfel, Rustvold, Smith-Petersen, Mulford) 3:56.27

 

Adair-Casey

1st-Emmitt Wheatley, 100, 11.38

1st-Emmitt Wheatley, 200, 23.02

2nd-Clayton Plowman, 100, 11.60

2nd-4X100 (Plowman, Terry, Wheatley, Jensen) 45.65

3rd-Cale Billheimer, 3200, 11:23.28

3rd-Shuttle Hurdle (Plowman, Terry, Grubbs, Jensen) 1:11.77

3rd-Traeton Jensen, Long Jump, 18-08