Lia Knight
Lia Knight
7:00pm - 12:00am
Lia
Make A Request
My Profile
 
Infinite Menus, Copyright 2006, OpenCube Inc. All Rights Reserved.
Latest Sports Stories

Iowa Newspaper Association Boys Basketball All-State


Class 1A

1st Team

Kory Kuenstling, Senior, Dunkerton

Jeremy Deemer, Senior, Lamoni

Dalton Anderson, Senior, Newell-Fonda

Brandon Snyder, Senior, West Lyon

Riley Francis, Senior, Boyden-Hull

Chase Zaruba, Senior, Easton Valley

Elias Nissen, Senior, Springville

TJ Bower, Senior, Nodaway Valley

 

2nd Team

Logan Seiser, Senior, NE Hamilton

Elijah Kinseth, Senior, Belmond-Klemme

Cody Bauman, Senior, West Lyon

Kolton Greiner, Senior, Keota

Camden Kickbush, Junior, Gladbrook-Reinbeck

Tyler Stumbo, Junior, Laurens-Marathon

Blake Wiltgen, Senior, LeMars Gehlen

Trenton Gosnell, Senior, Lone Tree

 

3rd Team

Thomas Fitzsimmons, Senior, Van Buren

Zach Pierce, Junior, Gladbrook-Reinbeck

Dallas Nye, Senior, IMS

Mason Speer, Junior, Danville

Trevor Larson, Senior, Jesup

Paul Kaufmann, Junior, North Tama

Nic Lutmer, Junior, Central Lyon

Dalton Harms, Senior, Midland

 

Class 2A

1st Team

Casey Schlatter, Senior, Iowa Falls-Alden

Reed Tellinghuisen, Senior, East Sac County

Sam Amsbaugh, Senior, West Fork

Carson Parker, Senior, Dike-New Hartford

Haris Takes, Senior, Cascade

Erich Erdman, Junior, Forest City

Andrew Van Ginkel, Senior, Rock Valley

Duncan Ferch, Senior, West Marshall

 

2nd Team

Robby Burke, Senior, St. Edmond

Drew Cook, Junior, IC Regina

Cole Neary, Senior, Kuemper Catholic

Matt Baker, Junior, Albia

Cody Mason, Senior, MFL-Mar-Mac

Tyler Hetzler, Senior, Wilton

Jayden Johnson, Junior, North Cedar

Andrew O'Dennell, Senior, Sioux Center

 

3rd Team

Sam Brincks, Senior, Kuemper Catholic

Taylor Feenstra, Senior, Western Christian

Jacob Flathers, Junior, Treynor

Trevor Haaland, Senior, Osage

Sawyer Herman, Senior, Monticello

Jake Petzenhauser, Senior, South Central Calhoun

Colten Connely, Senior, Clayton Ridge

Steven Folkert, Senior, Van Meter

 

Class 3A

1st Team

Cordell Pemsl, Sophomore, Wahlert Dubuque

Trey Lansman, Senior, Harlan

Eli Dunne, Senior, Griswold

Miles Wentzien, Junior, Fort Madison

Spencer Haldeman, Junior, Epworth Western Dubuque

Nick Drucker, Senior, Dallas Center-Grimes

Levi Jansen, Sophomore, MOC-Floyd Valley

Kyle Bauer, Junior, Central Clinton DeWitt

 

2nd Team

Isaac Naaktgeboron, Junior, Pella

Cody Netusil, Senior, Carroll

Josh Carter, Junior, Dubuque Wahlert

Alec Henrickson, Junior, Spirit Lake

Mason Jensen, Senior, Ballard

Nate Woeste, Senior, Benton Community

Jake Velky, Junior, Waverly-Shell Rock

Tyler Borchers, Junior, LeMars

 

3rd Team

Matt Heitmann, Senior, Williamsburg

Jay Wolfe, Junior, Creston

Nate Cave, Senior, Harlan

Yach Deng, Senior, Storm Lake

Jaxon Heinz, Junior, Humboldt

Daric Laign, Sophomore, Chariton

Adam McDermott, Junior, CR Xavier

Spencer Davidson, Senior, Clear Lake

 

Class 4A

1st Team

Daniel Tillo, Junior, SC North

Michael Jacobsen, Junior, Waukee

Nicholas Baer, Senior, Bettendorf

Wyat Lohaus, Senior, IC West (Mr. Basketball)

Teyonte, Jenkins, Senior, DM North

Kyle Haber, Senior, Dubuque Senior

Cortez Seales, Junior, North Scott

Nick Jeffries, Senior, SE Polk

 

2nd Team

Jay Knuth, Senior, Johnston

Jay Schon, Junior, Ankeny Centennial

Allen Lazard, Senior, Urbandale

Terrance Bush, Senior, DM North

Cole Clearman, Senior, Bettendorf

Jordan Bohannan, Sophomore, Linn-Mar

Jalen Jones, Senior, Clinton

Jacob Olson, Senior, CR Jefferson

 

3rd Team

Lincoln Conrey, Junior, Waterloo West

Anthony Nelson, Junior, Waukee

Seth Bonifas, Senior, Dubuque Senior

Sam Straub, Senior, Ames

Kendall Jacks, Senior, Bettendorf

David DiLeo, Junior, IC West

Will Carius, Sophomore, Pleasant Valley

Luke McDonnell, Junior, Dubuque Senior