Sarah Lewis
2:00pm - 7:00pm
Sarah Lewis
Make A Request
 
Infinite Menus, Copyright 2006, OpenCube Inc. All Rights Reserved.
Latest Sports Stories

Sectional Wrestling Results From Onawa


Team Scores
1.  Westwood, Sloan  215.0
2.  Logan-Magnolia  207.5
3.  Underwood  169.0
4.  Tri-Center, Neola  126.0
5.  West Monona, Onawa  120.0
6.  Maple Valley-Anthon-Oto  119.0
7.  St. Albert, Council Bluffs  91.0

 

 

Individual

 

106 Results
1st Place - Kody Berg of Westwood, Sloan
2nd Place - Remington Meeker of Logan-Magnolia
3rd Place - Marshall Rasmussen of Underwood
4th Place - Adam Jochims of Maple Valley-Anthon-Oto

 

113 Results
1st Place - Guy Sudmann of Underwood
2nd Place - Kyle Drees of Maple Valley-Anthon-Oto
3rd Place - Markes Myers of Westwood, Sloan
4th Place - Brody Brandenburg of St. Albert, Council Bluffs

 

120 Results
1st Place - Christian Polley of Tri-Center, Neola
2nd Place - Riley Klein of Underwood
3rd Place - Zach Ulven of Westwood, Sloan
4th Place - Gabe Holben of Logan-Magnolia
5th Place - Dylan Fellar of Maple Valley-Anthon-Oto

 

126 Results
1st Place - Tom Jennings of Underwood
2nd Place - Braiden Tank of West Monona, Onawa
3rd Place - Brady Wilson of Logan-Magnolia
4th Place - Tyler Paulson of Tri-Center, Neola
5th Place - Martin Shudak of St. Albert, Council Bluffs
6th Place - Dan Davenport of Westwood, Sloan

 

132 Results
1st Place - Lucas Brouillette of Westwood, Sloan
2nd Place - Brett Greenwood of Logan-Magnolia
3rd Place - Cody Hopkins of Maple Valley-Anthon-Oto
4th Place - James Handbury of Tri-Center, Neola
5th Place - Cole Martin of Underwood

 

138 Results
1st Place - Derik Bailey of Maple Valley-Anthon-Oto
2nd Place - Drew Anderson of Westwood, Sloan
3rd Place - Wyatt Rasmussen of Underwood
4th Place - Kaleb Reynek of Logan-Magnolia
5th Place - Scott Ruffcorn of Tri-Center, Neola
6th Place - Jeremy Sindelar of St. Albert, Council Bluffs

 

145 Results
1st Place - Brady Charbonneau of Logan-Magnolia
2nd Place - Tyler Jewett of Westwood, Sloan
3rd Place - Shawn Larsen of Underwood
4th Place - Mason Crum of Tri-Center, Neola
5th Place - Michael Swanson of Maple Valley-Anthon-Oto
6th Place - Jonathan Adams of West Monona, Onawa

 

152 Results
1st Place - Cody Kingery of Underwood
2nd Place - Avery Nelson of West Monona, Onawa
3rd Place - Ridge Meeker of Logan-Magnolia
4th Place - Blythe Anderson of Westwood, Sloan
5th Place - Chris Jarrett of Tri-Center, Neola

 

160 Results
1st Place - Wyatt Lewis of St. Albert, Council Bluffs
2nd Place - Casey Kirkendall of Westwood, Sloan
3rd Place - Colton Fisher of Logan-Magnolia
4th Place - Alex Tank of West Monona, Onawa
5th Place - Jarrett Waters of Underwood
6th Place - Ethen Christensen of Tri-Center, Neola

 

170 Results
1st Place - Logan Moore of West Monona, Onawa
2nd Place - Riley Wohlers of Logan-Magnolia
3rd Place - Tanner DeVries of Westwood, Sloan
4th Place - Dillon Manhart of Tri-Center, Neola
5th Place - Eli Finn of St. Albert, Council Bluffs
6th Place - Ian Mackerman of Underwood

 

182 Results
1st Place - Jacob Becker of Westwood, Sloan
2nd Place - Brendan Hansen of West Monona, Onawa
3rd Place - Brandon Buffum of Logan-Magnolia
4th Place - Wyatt Suhr of St. Albert, Council Bluffs
5th Place - Clayton Davis of Tri-Center, Neola
6th Place - Darrion Weber of Maple Valley-Anthon-Oto

 

195 Results
1st Place - Ben Wellman of Tri-Center, Neola
2nd Place - John Gibson of West Monona, Onawa
3rd Place - Ryan Mulvihill of Westwood, Sloan
4th Place - Drake Johnsen of Logan-Magnolia
5th Place - Andersen Kouri of St. Albert, Council Bluffs
6th Place - Thad Bohbot of Underwood

 

220 Results
1st Place - Sean O`Neill of St. Albert, Council Bluffs
2nd Place - Tanner Winther of Logan-Magnolia
3rd Place - Glen Hanson of Maple Valley-Anthon-Oto
4th Place - Alex Ohlrich of Westwood, Sloan
5th Place - Brady Flemming of Tri-Center, Neola
6th Place - Hunter Davis of West Monona, Onawa

 

285 Results
1st Place - Joe Graf of Logan-Magnolia
2nd Place - Cole Jensen of Maple Valley-Anthon-Oto
3rd Place - Tristan Evans of Underwood
4th Place - Matt Rasco of Westwood, Sloan
5th Place - Adam McDermott of Tri-Center, Neola
6th Place - Jacob Allyn of West Monona, Onawa