Lia Knight
Lia Knight
7:00pm - 12:00am
Lia
Make A Request
My Profile
 
Infinite Menus, Copyright 2006, OpenCube Inc. All Rights Reserved.
Latest Sports Stories

The Predicament Class 2A Wrestling Rankings


Team Rankings
1 Mediapolis (9)
2 Albia (6)
3 Davenport Assumption (8)
4 Clear Lake (5)
5 West Delaware (4)
6 Independence (3)
7 Union (3)
8 Osage (3)
9 Cresco (4)
10 Sergeant Bluff Luton (3)

 

Individual Rankings

 

106
1 Connor Cleveland (So.)  New Hampton
2 Brennan Doebel (Jr.) Clear Lake
3 Brayden Curry (Fr.) Sgt Bluff Luton
4 Tristan Birt (So.) Dubuque Wahlert
5 Eric Lenz (Jr.) Tipton
6 Nick Meling (Fr.) East Marshall
7 Abe Anzua (So.) MOC Floyd Valley
8 Andrew Mettry (Sr.) Forest City
9 Britton Gibson (Jr.) Winterset
10 Josh Keller (So.) Columbus Jct

 

113
1 Brock Rathbun (So.)  Center Point Urbana
2 Patrick Woods (Sr.)  West Delaware
3 Brandon Mayer (Jr.) Cresco
4 Ryan Leisure (Fr.) Clear Lake
5 Shea Swafford (So.)  Mediapolis
6 Jacob Fenske (So.)  Davenport Assumption
7 Brady Kyner (Fr.) Carlisle
8 Jake Wulf (So.) BCIG-OA
9 Samuel Klarenbeek (Sr.) BHRV
10 Austin Staudt (So.) Charles City

 

120
1 Fletcher Green (Sr.) Washington
2 Brendon Gould (Sr.) Davenport Assumption
3 Johnny Etherington (Jr.) Charles City
4 Dillion Cox (Sr.)  Atlantic/CAM
5 Blake Luna (Sr.)  Clarinda

6 Ryan Schmalen (Jr.)  Clear Lake
7 Eliot Henderson (Sr.)  West Liberty
8 Mason Buster (So.)  Mediapolis
9 Louis Gnida (Jr.) Solon
10 Colton Milosevich (Sr.)  Woodward Granger

 

126
1 Shadow Leshen (Sr.)  Albia
2 Brady Jennings (Jr.) Osage
3 Darrian Schwenke (Sr.)  Atlantic/CAM
4 Mason Miller (Sr.) Winterset

5 Caleb Coleman (Jr.)  Bondurant Farrar
6 Sam Phillips (Sr.)  West Delaware
7 Nathan Macki (Jr.)  Ballard
8 Dylan Forkner (Sr.) Greene County
9 Cody McNeil (So.) Mediapolis
10 Parker Witthuhn (Jr.) Roland Story

 

132
1 Oscar Ramirez (Sr.) Estherville
2 Bryce Leshen (So.)  Albia
3 Mitchell Broer (Sr.) Ballard
4 Hunter Slifka (Sr.) Cresco
5 Hunter Morrow (Jr.) Cherokee
6 Tad Chapin (Sr.)  Denver-Tripoli
7 Eric Clarke (Sr.)  Davenport Assumption
8 Austin Moen (Jr.)  Saydel
9 Alexander Schmitz (Sr.) Carroll Kuemper
10 Tristan Pohren (Sr.)  Washington

 

138
1 Max Thomsen (Jr.) Union
2 Andres Gonzalez (Sr.)  Clear Lake
3 Brad Conley (Jr.)  Mediapolis
4 Christian Fox (Sr.) Osage
5 Zach Bruns (Jr.)  North Fayette
6 Cody Naber (Sr.) Dyersville Beckman
7 Tionte Parks (Sr.) Davenport Assumption
8 Wyatt Forsyth (Sr.) Charles City
9 Tommy Bradshaw (So.) Greene County
10 Elijah Dahl  (Sr.)  MOC Floyd Valley

 

145
1 Chase Straw (Jr.)  Independence
2 Zach Skopec (Sr.)  Spirit Lake Park
3 Cole Erickson (Jr.) Mediapolis
4 Tristen Finch (Jr.) Davenport Assumption
5 Steven Garcia (Sr.) Sgt Bluff Luton
6 Chase Shiltz (Fr.) Creston/OM
7 Trevor McLaughlin (Jr.) Union
8 Alex Mitchell (Sr.)  Charles City
9 Aaron Schultz (Sr.)  Williamsburg
10 Jared Eischeid (Sr.)  Carroll Kuemper

 

152
1 Drew Buster (Sr.) Mediapolis
2 Brody Beck (Sr.) Grinnell
3 Griffin Osing (Sr.)  Albia
4 Danny Bush (Sr.)  Davenport Assumption
5 Brett Tomoson (Sr.)  Sgt Bluff Luton
6 Zach Johnston (So.) ADM Adel
7 Douglas Perrin (Sr.) Osage
8 Zach Milks (Sr.) Charles City
9 Sal Arzani (So.) Truro, I35
10 Jeremy Scheuermann (Sr.) Greene County

 

160
1 Drew Foster (Sr.) Mediapolis
2 Jake Voss (Sr.) West Delaware
3 Brett Leshen (Sr.) Albia
4 Jacob Holschlag (Jr.)  Union
5 Dylon Van’t Hof (Sr.)  Sioux Center
6 Jacob Van Ginkel (Sr.) Hull
7 Nick Baumler (So.) North Fayette
8 Alex Oswald (Sr.) Webster City
9 Beau Sorenson (Jr.) Forest City
10 Andrew Turner (Jr.) Dubuque Wahlert

 

170
1 Adam Drain (Sr.)  Mediapolis
2 Trevor Frain (Sr.)  Creston/OM
3 Dalton Folkerts (Sr.)  Albia
4 Brent Lammers (Jr.) West Delaware
5 Nikko Wheeler (Sr.)  Humboldt
6 Trey Ryan (Sr.) Mount Vernon
7 Connor Larson (Sr.) Webster City
8 Tyler Lutes (Sr.) BCLUW
9 Levi Henry (Sr.) Cresco
10 Jake Sherman (Sr.)  Saydel

 

182
1 Cash Wilcke (Jr.) BCIG-OA
2 Joe Teague (Jr.) Algona
3 Kyle Fank (Sr.)  Independence
4 Phirom Peterschmidt (Sr.) Mid Prairie
5 Brad Skubal (Jr.)  Washington
6 Connor Nosbisch (Sr.) Clear Lake
7 Gabriel Rangel (Jr.) Davenport Assumption
8 Riley Hasken (Jr.) Dubuque Wahlert
9 Julio Sanchez (Jr.) Grinnell
10 Jordan Challis (So.)  Tipton

 

195
1 Steven Holloway (Jr.) Mediapolis
2 Carter Isley (So.)  Albia
3 Reed Dreyer (Sr.)  Humboldt
4 Dylan Fielder (Sr.) Webster City
5 Christian Brobst (Sr.) Heelan Catholic
6 Cale Stork (Sr.) Harlan
7 Seth Maitlen (So.) Creston/OM

8 Brandon Slifka (Sr.)  Cresco
9 Matt McMillan (So.) Independence
10 Lonnie Harper (Sr.) Truro, I35

 

220
1 Lance Evans (Sr.) Solon
2 Josh Cannon (Sr.) Mount Vernon
3 Dallon Bendorf (Sr.) Harlan
4 Zach Adrian (Sr.) Davenport Assumption
5 Chase Bonner (Jr.) Estherville
6 Tyler Johansen (Jr.) North Fayette
7 Spencer Benton (Sr.)  Van Meter
8 Kendrick Suntken (Jr.)  Hampton Dumont
9 Tyler Christensen (Sr.) Atlantic/CAM
10 Stephen Kruse (Sr.) Louisa Muscatine

 

285
1 Micheal Rosewall (Sr.)  Cherokee
2 Tyler Putney (Sr.)  Forest City
3 Mario Pena (Jr.) Hampton Dumont
4 Gavin Dinsdale (So.) Webster City
5 Dylan Hendricks (Sr.)  Humboldt
6 Quintin Taylor (Sr.)  Benton Community
7 Dalton Lape (Sr.) North Fayette
8 Dylan VanDusen (Jr.)  West Liberty
9 Daniel Pike (Sr.) Monticello
10 Dakota Calfee (Sr.) Clarinda