Molly Jones
Molly Jones
10:00am - 2:00pm
Molly Jones
Make A Request
My Profile
 
Infinite Menus, Copyright 2006, OpenCube Inc. All Rights Reserved.
Latest Sports Stories

The Predicament Class 1A Wrestling Rankings


Team Rankings

1 Alburnett (6)
2 Eddyville-Blakesburg (6)
3 Clarion-Goldfield (5)
4 Highland Riverside (3)
5 Wilton (5)
6 Don Bosco (5)
7 Ft Dodge St Edmond (3)
8 Woodbury Central (3)
9 Lisbon (3)
10 Maquoketa Valley (3)

 

106
1 Drew West (Fr.) Highland Riverside
2 Justin Portillo (So.) Clarion-Goldfield
3 Jordan Schmitz (Sr.)  Don Bosco
4 Jeremiah Colon (So.) Newman Catholic
5 Kody Berg (Fr.) Westwood Sloan
6 Brock Henderson (Fr.) North Linn
7 Logan Johnson (So.) Aplington Parkersburg
8 Coleman Waters (Jr.) Central Springs
9 Ben Moyer (Fr.) Alburnett
10 TJ Schott (Jr.) Iowa City Regina

 

113
1 Bryce West (Fr.) Highland Riverside
2 Josh Portillo (So.) Clarion-Goldfield
3 Zach Fowler (Sr.) Alburnett
4 Jack Walker (Sr.) Wapello
5 Jared Hensley (Fr.) Bedford-Lenox
6 Briar Cochran (So.) Moravia
7 Ryan Cale (Sr.) Cardinal
8 Ryan Szalat (Jr.) Ft Dodge St Edmond
9 Blake Ealy (Jr.)  English Valleys
10 Cole Needham (Jr.) West Marshall

 

120
1 Kaden McClintock (Sr.) Ft Dodge St Edmond
2 Christian Polley (Jr.) Tri Center-Neola
3 Riley Klein (Sr.) Underwood

4 Sheldon Ealy (Jr.)  English Valleys
5 Cole Mills (Jr.)  Hinton
6 Zach Ulven (Jr.)  Westwood Sloan
7 Nick Williams (So.) Lisbon
8 Dusten Reed (Jr.) Bedford-Lenox
9 Jacob Krakow (Fr.) Iowa Valley
10 Jonathan Hardy (Jr.)  SE Warren

 

126
1 Brady Ruden (Sr.)  Wilton
2 Kyler Kiner (Sr.) Ogden
3 Lane Nichols (Jr.) Woodbury Central
4 Jake Hunnerdose (Jr.) SE Warren
5 Joel Haberman (Jr.)  Clarion-Goldfield
6 Trent Johnson (Fr.) Dike-New Hartford
7 Brad Kerkhoff (Jr.) Audubon
8 Carter Carew (Sr.)  West Branch
9 Jared Coyle (Sr.) Maquoketa Valley
10 Cooper White (Fr.) West Marshall

 

132
1 Carter Happel (So.)  Lisbon
2 Hunter Washburn (Jr.) Alburnett
3 JD Rader (Jr.) South Hamilton
4 Colby McIntire (Jr.)  Central Lyon
5 Blake Meyer (Jr.) Sumner Fredericksburg
6 Logan Mays (Jr.)  Wilton
7 Drake Healey (Jr.)  Iowa Valley
8 Jeremy Smith (Sr.) Hudson
9 Caleb Simacek (Fr.) Manson NW Webstor
10 Tucker Patrick (Sr.) Guthrie Center

 

138
1 Jeren Glosser (Jr.) Eddyville Blakesburg-Fremont
2 Sawyer Amling (Jr.) Edgewood Colesburg
3 Travis Cole (Sr.) Highland Riverside
4 Conner Shulista (So.)  Alburnett
5 Taylor Lehman (Sr.) Clarion-Goldfield
6 Derik Bailey (Sr.)  MVAO
7 Zach Keppy (Jr.) Wilton
8 Erik Freed (Sr.) Mt Ayr
9 Chris Paulsen (So.) Don Bosco
10 Ty Gibson (Sr.) Graettinger Terril

 

145
1 Bryce Paul (So.)  Alburnett
2 Caleb Wedeking (Jr.) North Butler
3 Blake Marolf (Jr.) Eddyville Blakesburg-Fremont
4 Payton Rice (Sr.) Manson NW Webster
5 Nick Bouse (So.) Okoboji
6 Mitchell Corkery (Sr.) Don Bosco
7 Jason Kenny (Sr.) Ridge View
8 Brady Charbonneau (Jr.)  Logan Magnolia
9 Alex Yedlik (Jr.) Lone Tree
10 Zach Axmear (Fr.) English Valleys

 

152
1 Noah Irons (Sr.) Lake Mills
2 Tucker Black (Sr.) Eddyville Blakesburg-Fremont
3 Cody Kingery (Jr.) Underwood
4 Cody Nelson (Sr.) North Butler
5 Kaleb Schmidt (Sr.) Wilton
6 Tyler Donovan (Sr.)  West Branch
7 Brandon Ackerman (Sr.) Wapsie Valley
8 Avery Nelson (Jr.) West Monona Onawa
9 Dakota Drenth (Jr.) HMS
10 Jacob Hoch (Sr.) SE Warren

 

160
1 Wyatt Lewis (Sr.)  Council Bluffs St Albert
2 Jake Hogan (Sr.) Don Bosco
3 Casey Pence (Sr.)  West Branch
4 Caden Doll (Sr.) Lynnville Sully
5 Tyler Foubert (Sr.) Eddyville-Blakesburg-Fremont
6 Kallan Schmelzer (Sr.) Southwest Valley
7 Schuyler Rilling (Sr.) Woodbury Central
8 Kegen Fingalsen (Jr.)  Central Springs
9 Blake Pruisner (Jr.) Aplington Parkersburg
10 Danny Sommerlot (So.) Pocahontas Area

 

170
1 Dylan Windfield (Sr.) Alburnett
2 Logan Moore (Sr.) West Monona Onawa
3 Dale Hilleman (Jr.)  West Marshall
4 Koy Snider (Sr.)  Wilton
5 Dillon Pigsley (Sr.)  Eddyville Blakesburg-Fremont
6 Payton Housman (Sr.) Oakland Riverside
7 Ryan Hageman (Jr.) South Winneshiek
8 Gavin Gremmel (Sr.) Clarinda Academy
9 Tyler Kutz (Sr.) South Central Calhoun
10 Cey Sauegling (Sr.) Waco

 

182
1 Evan Hansen (Jr.) EHK-Exira
2 Adam Hawkins (Sr.) BGM Brooklyn
3 Luke Huber (Sr.) Hudson
4 Derek Kohlmeyer (Jr.) Sumner-Fredericksburg
5 Jacob Becker (Sr.) Westwood Sloan
6 Austin Laabs (Jr.)  Guthrie Center
7 Zach Barton (Sr.) Southwest Valley

8 Rylan Richardson (So.) South Central Calhoun
9 Ty Robertson (Sr.) Lone Tree
10 Brennen Grimm (Jr.) English Valleys

 

195
1 Tyler Hoffman (Sr.) East Buchanan
2 Ben Wellman (Sr.) Tri-Center Neola
3 Trey Sander (Sr.) EHK-Exira

4 Chris Brincks (Sr.)  South Winneshiek
5 Justin Theisen (Sr.) MMC
6 Ty Schneider (Jr.)  SE Warren
7 Matt Montgomery (Sr.) Lisbon
8 Zach Hickson (Jr.) Don Bosco
9 Andrew Olsen (Jr.) Lake Mills
10 Hunter Johnston (Jr.) Eddyville-Blakesburg-Fremont

 

220
1 Ryan Parmely (Jr.) Maquoketa Valley
2 Vinnie Harvey (Sr.) Ft Dodge St Edmond
3 Travis VanderStreek (Jr.) Central Lyon
4 Clay Meinders (Jr.) AGWSR
5 Cody Schoop (Sr.) South Central Calhoun
6 Blake Sappingfield (Sr.) Lawton-Bronson
7 Mason Lovrien (Sr.)  Clarksville
8 Cale Crowder (Jr.) Guthrie Center
9 Tucker Fowler (Sr.) Sigourney-Keota
10 Matt Fett (Sr.) Audubon

 

285
1 Ryley Howell (Sr.)  Wapello
2 Landan Paulsen (Jr.)  Woodbury Central
3 Luke Kuennen (Sr.) Turkey Valley
4 Mitch Gambrill (Sr.) Clarion-Goldfield
5 Joe Ricker (Jr.) Mt Ayr
6 Tyler Yonkovic (Sr.) Maquoketa Valley
7 Garrett Johnson (Sr.)  Panorama
8 Cody Thompson (Jr.) Graettinger Terril
9 Avery Jacobs (Jr.)  New London
10 David Howell (Sr.) East Mills