Molly Jones
Molly Jones
10:00am - 2:00pm
Molly Jones
Make A Request
My Profile
 
Infinite Menus, Copyright 2006, OpenCube Inc. All Rights Reserved.
Latest Sports Stories

The Predicament Class 1A Wrestling Rankings


Team Rankings

1 Alburnett (6)
2 Eddyville-Blakesburg-Fremont (5)
3 Clarion-Goldfield (5)
4 Highland Riverside (3)
5 Wilton (3)
6 Don Bosco (5)
7 Woodbury Central (4)
8 Lisbon (3)
9 Fort Dodge St Edmond (3)
10 Maquoketa Valley (3)

 

Individual Rankings

106
1 Drew West (Fr.) Highland Riverside
2 Justin Portillo (So.) Clarion-Goldfield
3 Jordan Schmitz (Sr.)  Don Bosco
4 Brock Henderson (Fr.) North Linn
5 Logan Johnson (So.) Aplington Parkersburg
6 Jeremiah Colon (So.) Newman Catholic
7 Coleman Waters (Jr.) Central Springs
8 Kody Berg (Fr.) Westwood Sloan
9 Tatem Bluml (So.) Oakland Riverside
10 Spencer Johnson (Jr.) Prairie Valley

 

113
1 Bryce West (Fr.) Highland Riverside
2 Josh Portillo (So.) Clarion-Goldfield
3 Zach Fowler (Sr.) Alburnett
4 Jack Walker (Sr.) Wapello
5 Briar Cochran (So.) Moravia
6 Ryan Cale (Sr.) Cardinal
7 Ryan Szalat (Jr.) Ft Dodge St Edmond
8 Blake Ealy (Jr.)  English Valleys
9 Jared Hensley (Fr.) Bedford-Lenox
10 Cole Needham (Jr.) West Marshall

 

120
1 Kaden McClintock (Sr.) Ft Dodge St Edmond
2 Nick Williams (So.) Lisbon
3 Zach Ulven (Jr.)  Westwood Sloan
4 Riley Klein (Sr.) Underwood
5 Christian Polley (Jr.) Tri Center-Neola

6 Cole Mills (Jr.)  Hinton
7 Jacob Krakow (Fr.) Iowa Valley
8 Dusten Reed (Jr.) Bedford-Lenox
9 Taylan Entriken (Fr.) Hudson
10 Sheldon Ealy (Jr.)  English Valleys

 

126
1 Brady Ruden (Sr.)  Wilton
2 Kyler Kiner (Sr.) Ogden
3 Lane Nichols (Jr.) Woodbury Central
4 Jake Hunnerdose (Jr.) SE Warren
5 Joel Haberman (Jr.)  Clarion-Goldfield
6 Brad Kerkhoff (Jr.) Audubon
7 Jacob Koch (Sr.)  Alburnett
8 Carter Carew (Sr.)  West Branch
9 Jared Coyle (Sr.) Maquoketa Valley
10 John Tuttle (Fr.) Alta-Aurelia

 

132
1 Carter Happel (So.)  Lisbon
2 Hunter Washburn (Jr.) Alburnett
3 JD Rader (Jr.) South Hamilton
4 Logan Mays (Jr.)  Wilton
5 Colby McIntire (Jr.)  Central Lyon
6 Blake Meyer (Jr.) Sumner Fredericksburg
7 Kolby Munson (Sr.) Ogden
8 Drake Healey (Jr.)  Iowa Valley
9 Jeremy Smith (Sr.) Hudson
10 Tucker Patrick (Sr.) Guthrie Center

 

 

138

1 Jeren Glosser (Jr.) Eddyville Blakesburg-Fremont
2 Sawyer Amling (Jr.) Edgewood Colesburg
3 Travis Cole (Sr.) Highland Riverside
4 Conner Shulista (So.)  Alburnett
5 Taylor Lehman (Sr.) Clarion-Goldfield
6 Derik Bailey (Sr.)  MVAO
7 Ty Gibson (Sr.) Graettinger Terril
8 Erik Freed (Sr.) Mt Ayr
9 Derek Erdman (So.) MMC

10 Wyatt Rasmussen (Jr.) Underwood
 

145
1 Bryce Paul (So.)  Alburnett
2 Caleb Wedeking (Jr.) North Butler
3 Blake Marolf (Jr.) Eddyville Blakesburg-Fremont
4 Payton Rice (Sr.) Manson NW Webster
5 Mitchell Corkery (Sr.) Don Bosco
6 Jason Kenny (Sr.) Ridge View
7 Luke Klingensmith (Jr.) Woodbury Central
8 Jett Kuhens (Sr.) Starmont
9 Trevor Smith (Jr.) Audubon
10 Brady Charbonneau (Jr.)  Logan Magnolia 

 

152
1 Noah Irons (Sr.) Lake Mills 
2 Cody Kingery (Jr.) Underwood
3 Tucker Black (Sr.) Eddyville Blakesburg-Fremont
4 Cody Nelson (Sr.) North Butler
5 Tyler Donovan (Sr.)  West Branch
6 Brandon Ackerman (Sr.) Wapsie Valley
7 Dakota Drenth (Jr.) HMS
8 Avery Nelson (Jr.) West Monona Onawa
9 Josh Hopkins (So.) East Mills

10 Jacob Hoch (Sr.) SE Warren

 

160
1 Wyatt Lewis (Sr.)  Council Bluffs St Albert
2 Jake Hogan (Sr.) Don Bosco
3 Casey Pence (Sr.)  West Branch
4 Caden Doll (Sr.) Lynnville Sully
5 Tyler Foubert (Sr.) Eddyville-Blakesburg-Fremont
6 Schuyler Rilling (Sr.) Woodbury Central
7 Malachi Mentink (Sr.)  Woodbine
8 Kegen Fingalsen (Jr.)  Central Springs
9 Blake Pruisner (Jr.) Aplington Parkersburg
10 Danny Sommerlot (So.) Pocahontas Area

 

170
1 Dylan Windfield (Sr.) Alburnett
2 Logan Moore (Sr.) West Monona Onawa
3 Dale Hilleman (Jr.)  West Marshall
4 Koy Snider (Sr.)  Wilton
5 Dillon Pigsley (Sr.)  Eddyville Blakesburg-Fremont
6 Payton Housman (Sr.) Oakland Riverside
7 Tyler Kutz (Sr.) South Central Calhoun
8 Ryan Hageman (Jr.) South Winneshiek
9 Austin Schmit (Sr.)  Don Bosco
10 Gavin Gremmel (Sr.) Clarinda Academy

 

182
1 Evan Hansen (Jr.) EHK-Exira
2 Luke Huber (Sr.) Hudson
3 Adam Hawkins (Sr.) BGM Brooklyn
4 Jacob Becker (Sr.) Westwood Sloan
5 Rylan Richardson (So.) South Central Calhoun
6 Austin Laabs (Jr.)  Guthrie Center
7 Derek Kohlmeyer (Jr.) Sumner-Fredericksburg
8 Landers Kuboushek (So.) South Winneshiek
9 Zach Barton (Sr.) Southwest Valley
10 Brennen Grimm (Jr.) English Valleys

 

195
1 Tyler Hoffman (Sr.) East Buchanan
2 Chris Brincks (Sr.)  South Winneshiek
3 Ben Wellman (Sr.) Tri-Center Neola
4 Trey Sander (Sr.) EHK-Exira

5 Ty Schneider (Jr.)  SE Warren
6 Wilson Solorzano (Jr.) Panorama
7 Matt Montgomery (Sr.) Lisbon
8 Justin Theisen (Sr.) MMC
9 Zach Hickson (Jr.) Don Bosco
10 Zayne Barrett (Jr.) South Central Calhoun

 

220
1 Ryan Parmely (Jr.) Maquoketa Valley
2 Vinnie Harvey (Sr.) Ft Dodge St Edmond
3 Blake Sappingfield (Sr.) Lawton-Bronson
4 Travis VanderStreek (Jr.) Central Lyon
5 Clay Meinders (Jr.) AGWSR
6 Cody Schoop (Sr.) South Central Calhoun
7 Cale Crowder (Jr.) Guthrie Center
8 Mason Lovrien (Sr.)  Clarksville
9 Drew Finnegan (So.) West Branch
10 Tucker Fowler (Sr.) Sigourney-Keota

 

285
1 Ryley Howell (Sr.)  Wapello
2 Landan Paulsen (Jr.)  Woodbury Central
3 Luke Kuennen (Sr.) Turkey Valley
4 Garrett Johnson (Sr.)  Panorama
5 Mitch Gambrill (Sr.) Clarion-Goldfield
6 Cody Thompson (Jr.) Graettinger Terril
7 Tyler Yonkovic (Sr.) Maquoketa Valley
8 Joe Ricker (Jr.) Mt Ayr
9 David Howell (Sr.) East Mills

10 Avery Jacobs (Jr.)  New London