KSOM Weekends
12:00am - 9:00am
KSOM Weekends
Make A Request
 
Infinite Menus, Copyright 2006, OpenCube Inc. All Rights Reserved.
Latest Sports Stories

The Predicament Class 2A Wrestling Rankings


Team Rankings

1 Mediapolis (10)
2 Davenport Assumption (9)
3 Albia (6)
4 Clear Lake (4)
5 West Delaware (3)
6 Union (4)
7 Humboldt (3)
8 Osage (5)
9 Cresco (6)
10 Sgt Bluff Luton (4)

     

Class 2A Individual Rankings

 

106
1 Connor Cleveland (So.)  New Hampton
2 Brennan Doebel (Jr.) Clear Lake
3 Andrew Mettry (Sr.) Forest City
4 Brayden Curry (Fr.) Sgt Bluff Luton
5 Tristan Birt (So.) Dubuque Wahlert
6 Derek Holschlag (Fr.) Union
7 Eric Lenz (Jr.) Tipton
8 Nick Meling (Fr.) East Marshall
9 Britton Gibson (Jr.) Winterset
10 Josh Keller (So.) Columbus Jct

 

113
1 Patrick Woods (Sr.)  West Delaware
2 Brock Rathbun (So.)  Center Point Urbana
3 Brandon Mayer (Jr.) Cresco
4 Ryan Leisure (Fr.) Clear Lake
5 Shea Swafford (So.)  Mediapolis
6 Jacob Fenske (So.)  Davenport Assumption
7 Colton Milosevich (Sr.)  Woodward Granger
8 Jake Wulf (So.) OA-BCIG
9 Devin Phaly (Jr.)  Sgt Bluff Luton
10 Samuel Klarenbeek (Sr.) BHRV

 

120
1 Fletcher Green (Sr.) Washington
2 Brendon Gould (Sr.) Davenport Assumption
3 Blake Luna (Sr.)  Clarinda
4 Eliot Henderson (Sr.)  West Liberty
5 Johnny Etherington (Jr.) Charles City
6 Mason Buster (So.)  Mediapolis
7 Brice Everson (So.)  Camanche
8 Louis Gnida (Jr.) Solon
9 Chase Lienhard (So.) Cresco
10 Dillion Cox (Sr.)  Atlantic/CAM

 

126
1 Shadow Leshen (Sr.)  Albia
2 Brady Jennings (Jr.) Osage
3 Darrian Schwenke (Sr.)  Atlantic/CAM
4 Caleb Coleman (Jr.)  Bondurant Farrar
5 Nathan Macki (Jr.)  Ballard  
6 Dylan Forkner (Sr.) Greene County
7 Mason Miller (Sr.) Winterset
8 Sam Phillips (Sr.)  West Delaware
9 Cody McNeil (So.) Mediapolis
10 Zach Underhill (Sr.)  East Marshall

 

132
1 Oscar Ramirez (Sr.) Estherville
2 Bryce Leshen (So.)  Albia
3 Eric Clarke (Sr.)  Davenport Assumption
4 Mitchell Broer (Sr.) Ballard
5 Hunter Slifka (Sr.) Cresco
6 Hunter Morrow (Jr.) Cherokee
7 Jordan Challen (Jr.)  Greene County
8 Tad Chapin (Sr.)  Denver-Tripoli
9 Brock Jennings (Fr.) Osage
10 Austin Moen (Jr.)  Saydel

 

138
1 Max Thomsen (Jr.) Union
2 Andres Gonzalez (Sr.)  Clear Lake
3 Steven Garcia (Sr.) Sgt Bluff Luton
4 Brad Conley (Jr.)  Mediapolis
5 Cody Naber (Sr.) Dyersville Beckman
6 Tionte Parks (Sr.) Davenport Assumption
7 Christian Fox (Sr.) Osage
8 Wyatt Forsyth (Sr.) Charles City
9 Elijah Dahl  (Sr.)  MOC Floyd Valley
10 Zach Bruns (Jr.)  North Fayette

 

145
1 Chase Straw (Jr.)  Independence
2 Zach Skopec (Sr.)  Spirit Lake Park
3 Cole Erickson (Jr.) Mediapolis
4 Tristen Finch (Jr.) Davenport Assumption
5 Chase Shiltz (Fr.) Creston/OM
6 Trevor McLaughlin (Jr.) Union
7 Tyler Thomas (Jr.) Cresco
8 Alex Mitchell (Sr.)  Charles City
9 Jared Eischeid (Sr.)  Carroll Kuemper
10 Broghan Kelly (Sr.) Harlan

 

152
1 Danny Bush (Sr.)  Davenport Assumption
2 Griffin Osing (Sr.)  Albia
3 Drew Buster (Sr.) Mediapolis
4 Douglas Perrin (Sr.) Osage
5 Brett Tomoson (Sr.)  Sgt Bluff Luton
6 Jeremy Scheuermann (Sr.) Greene County
7 Dylon Van't Hof (Sr.)  Sioux Center
8 Seth Stetzel (Sr.) Perry
9 Kenten Murray (Sr.)  Spirit Lake Park
10 Sal Arzani (So.) Truro, I35

 

160
1 Jake Voss (Sr.) West Delaware
2 Drew Foster (Sr.) Mediapolis
3 Brett Leshen (Sr.) Albia
4 Jacob Holschlag (Jr.)  Union
5 Jacob Van Ginkel (Sr.) Hull
6 Brody Beck (Sr.) Grinnell
7 Ryan Woods  (Sr.)  Osage
8 Nick Baumler (So.) North Fayette
9 Trace Timmons (Sr.) Davenport Assumption
10 Alex Oswald (Sr.) Webster City

 

170
1 Adam Drain (Sr.)  Mediapolis
2 Trevor Frain (Sr.)  Creston/OM
3 Trey Ryan (Sr.) Mount Vernon
4 Connor Larson (Sr.) Webster City
5 Nikko Wheeler (Sr.)  Humboldt
6 Dalton Folkerts (Sr.)  Albia
7 Levi Henry (Sr.) Cresco
8 Grant Lehmann (Sr.)  Hampton Dumont
9 Tyler Frideres (Sr.) Algona
10 Brent Lammers (Jr.) West Delaware

 

182
1 Cash Wilcke (Jr.) BCIG-OA
2 Joe Teague (Jr.) Algona
3 Kyle Fank (Sr.)  Independence
4 Phirom Peterschmidt (Sr.) Mid Prairie
5 Connor Nosbisch (Sr.) Clear Lake
6 Gabriel Rangel (Jr.) Davenport Assumption
7 Riley Hasken (Jr.) Dubuque Wahlert
8 Ethan Timmerman (So.) Mediapolis
9 Julio Sanchez (Jr.) Grinnell
10 Jordan Challis (So.)  Tipton


195
1 Steven Holloway (Jr.) Mediapolis
2 Reed Dreyer (Sr.)  Humboldt
3 Christian Brobst (Sr.) Heelan Catholic
4 Carter Isley (So.)  Albia
5 Dylan Fielder (Sr.) Webster City
6 Brad Skubal (Jr.)  Washington
7 Jose Cruz (Sr.) Roland Story
8 Brandon Slifka (Sr.)  Cresco
9 Cale Stork (Sr.) Harlan
10 Seth Maitlen (So.) Creston/OM

 

220
1 Lance Evans (Sr.) Solon
2 Josh Cannon (Sr.) Mount Vernon
3 Tyler Johansen (Jr.) North Fayette
4 Kendrick Suntken (Jr.)  Hampton Dumont
5 Dalton Vest (Sr.)  South Tama
6 Dallon Bendorf (Sr.) Harlan
7 Tyler Christensen (Sr.) Atlantic/CAM

8 Spencer Benton (Sr.)  Van Meter
9 Zach Adrian (Sr.) Davenport Assumption
10 Chase Bonner (Jr.) Estherville

 

285
1 Mario Pena (Jr.) Hampton Dumont
2 Dylan Hendricks (Sr.)  Humboldt
3 Micheal Rosewall (Sr.)  Cherokee
4 Gavin Dinsdale (So.) Webster City
5 Dalton Lape (Sr.) North Fayette
6 Tyler Putney (Sr.)  Forest City
7 Daniel Pike (Sr.) Monticello
8 Logan Linderbaum (Sr.) Solon
9 Dylan VanDusen (Jr.)  West Liberty
10 Dakota Calfee (Sr.) Clarinda