Sarah Lewis
12:00am - 6:00am
Sarah Lewis
Make A Request
 
Infinite Menus, Copyright 2006, OpenCube Inc. All Rights Reserved.
Latest Sports Stories

IGHSAU ALL-DISTRICT SOFTBALL SELECTIONS


1A West Central
Megan Ehlers, AR-WE-VA
Kylee Pospisle, West Harrison
Sierra Scarnati, Grandview Park Baptist
Abby Dobernecker, Charter Oak-Ute
Ashley Ewoldt, Charter Oak-Ute
Ashley Goslar, Charter Oak-Ute
Shelby Rodman, Whiting
Bailee Meyer, Woodbine
Morgan Straight, Boyer Valley
Abbey Murphy, Earlham
Hannah Murphy, Earlham

 

District Coach of the Year - Chris Caskey, Earlham

 

1A Southwest
Nicole Sshutt, MSTM
Kylah Schumacher, MSTM
Kendall Fichter, Fremont-Mills
Riley Verwers, MSTM
Kendyl Gruttemeyer, Bedford
Emma Ferin, MSTM
Katrina DeVore, MSTM
Katie Dukes, Lenox
Carmen Subbert, Stanton
Haley Fundermann, Essex
Seana Perkins, Essex
Rachel Smith, Exira-EHK
Morganne Haer, Villisca
Madison Douglas, Lenox
Kelsey Wickett, Southeast Warren
Sydney Pontius, Corning
Rochelle Means, East Union
Haley Seuferer, Southeast Warren
Ella Akin, Corning

 

District Coach of the Year: Todd Verwers, Martensdale-St. Marys

 

2A Southwest
Madison Keysor, Treynor
Jody Hagedorn, IKM-Manning
Moriah Bohlmann, Kuemper Catholic
Dana Hustedt, Ridge View
Hailey Hellstrom, Missouri Valley
Kate Killinger, Treynor
Lexis Rogers, Treynor
Halle Still, Woodbury Central
Bailey Holtz, Westwood
Lexi Binder, Lawton-Bronson
Hallee Linhart, Central Decatur
Malory Christiansen, Tri-Center
Keely Steffen, Woodbury Central
Abby Straight, Logan-Magnolia
Katelynn Dilts, Underwood
Alli Roepke, Westwood
Brianna Martens, AHST
Gretchen Kistenmacher, Ridge View
Allison Waters, Underwood
Courtney Oviatt, Logan-Magnolia
Baily Janssen, Missouri Valley

 

District Coach of the Year- JoEllen Travis, Treynor

 

Class 3A West District

Cheyenne Wilcke, OA-BCIG

Marissa Schmidt, Sergeant Bluff-Luton

Tayler Moriarty, Sergeant Bluff-Luton

Jensen Boger, OA-BCIG

Miles Ludwigs, Sergeant Bluff-Luton

Paige Krause, Spirit Lake

Kensy Vander Hoef, Boyden Hull/Rock Valley

Monserrat Figuroa, Boyden Hull/Rock Valley

Emily Kirchner, Estherville/Lincoln Centerl

Megan Clervinga, Sioux Center

Jenna Peters, East Sac

Jaedra Moses, Clarinda

Reann Cappel, Atlantic

Joanna Heemstra, Boyden Hull/Rock Valley

Megan Hummel, Cherokee

 

District Coach of the Year Tom Prince, Sergeant Bluff-Luton

 

Class 4A West

Shyanne Dubois, Carlisle
Payton Mercer, Carlisle
Taylor Schaben, Harlan
Karly Olson, Winterset
Kenzie Ihle, Ballard

Annie Stolte, Ballard
Tayor Benshoof, Winterset
Shelby Pieper, Denison-Schleswig
Kaitlyn Biere, Webster City

Allie Martinez, Lewis Central
Lauren Friesth, Humbolt
Lauren Janning, Carroll
Sammie Nicholson, Winterset
Madison Heidebrink, Lemars
Haylee LaMaster, Creston
Emily Ellefson, Lemars
Molly Renken, Lemars
Makayla Augustine, SC Heelan

 

District Coach of the Year Doug Heidebrink- LeMars