Racing Country
5:00pm - 7:00pm
Racing Country
Make A Request
 
Infinite Menus, Copyright 2006, OpenCube Inc. All Rights Reserved.
Latest Sports Stories

FINAL CLASS 2A WRESTLING RANKINGS FROM THEPREDICAMENT.COM


Class 2A Team Rankings

1 Denver-Tripoli (6)
2 West Delaware (8)
3 Davenport Assumption (8)
4 Creston-OM (6)
5 New Hampton (4)
6 Spirit Lake Park (4)
7 Charles City (4)
8 Union, LaPorte City (3)
9 Osage (6)
10 Atlantic (4)

 

Class 2A Final Individual Rankings
106
1 Doug Miner (Jr.) Spirit Lake Park
2 Darrian Schwenke (So.)  Atlantic
3 Mason Miller (So.) Winterset
4 Trevor Murano (So.) Dallas Center Grimes
5 Johnny Etherington (Fr.) Charles City
6 Brady Ruden (So.) Wilton
7 Patrick Woods (So.)  West Delaware
8 Fletcher Green (So.) Washingon
9 Zach Underhill (So.)  East Marshall
10 Austin Bainbridge (Sr.) Sheldon-SO
113
1 Max Thomsen (Fr.) Union
2 Leighton Gaul (Jr.) New Hampton
3 Shadow Leshen (So.)  Albia
4 Tanner Cowan (Jr.)  Centerville
5 Zach Less (So.) West Delaware
6 Brady Jennings (Fr.) Osage
7 Derek Miller (Sr.)  Winterset
8 Jared Eischeid (So.) Kuemper Catholic
9 Landon Felton (Sr.)  Monticello
10 Zeke Smith (Jr.) Wilton
120
1 Dylan Peters (Sr.)  Denver-Tripoli
2 Sawyer Farris (Sr.)  New London-WMU
3 Zach Skopec (So.)  Spirit Lake Park
4 Tony Devriese (Jr.)  Davenport Assumption
5 Mitchell Broer (So.) Ballard
6 Blake Luna (So.)  Clarinda
7 Cole Erickson (Fr.) Mediapolis
8 Hunter Slifka (So.) Cresco
9 Jimmy Scieszinski (Sr.)  Van Meter
10 Chase Goodman (Jr.) South Central Calhoun
126
1 Brance Simms (Sr.) Humboldt
2 Colton McCrystal (Jr.)  Sgt Bluff Luton
3 Kyle Springer (Jr.)  Davenport Assumption
4 Dalton Kingery (Sr.)  PCM Monroe
5 Kody Krenz (Sr.) Louisa-Muscatine
6 Drew Foster (So.) Mediapolis
7 Greg Vance (Sr.) Dubuque Wahlert
8 Brett Marcum (Jr.) Missouri Valley
9 Preston Hoelbelheinrich (Sr.)  BHRV
10 Douglas Perrin (So.) Osage
132
1 Brandon Sorensen (Jr.)  Denver-Tripoli
2 Topher Carton (Sr.)  Davenport Assumption
3 Walker Marshall (Sr.)  Missouri Valley
4 Jordan Roths (Sr.)  New Hampton
5 Rob Young (Sr.)  Atlantic
6 Jason Bowers (Sr.)  Anamosa
7 Adam Staudt (Jr.) Charles City
8 Seth Stetzel (So.) Perry
9 Steven Garcia (So.) Sgt Bluff Luton
10 Zach Muller (Jr.)  West Delaware
138
1 Jake Marlin (Jr.)  Creston-OM
2 Logan Thomsen (Jr.)  Union
3 Gunnar Wolfensperger (Sr.)  Denver Tripoli
4 Shane Broderick (Sr.) Dubuque Wahlert
5 Eric Clarke (So.)  Davenport Assumption
6 Isaac Lundgren (So.)  Spirit Lake Park
7 Kacey Smith (Sr.) Wilton
8 Hunter Langley (Sr.)  Sgt Bluff Luton
9 Colin Barker (Jr.) Osage
10 John Schwarte (Sr.) Harlan
145
1 Jesse Etherington (Jr.)  Charles City
2 Cory Chapin (Sr.)  Denver-Tripoli
3 JC Vercande (Sr.)  Williamsburg
4 Brandon Silbaugh (Sr.)  JSPCEG
5 Juwan Parrish (Sr.)  Creston-OM
6 Jed Siegwarth (Sr.)  MFL Central
7 Royce Nessa (Sr.)  Webster City
8 Dylan Bryce (Sr.) Spirit Lake Park
9 Grant Rosenboom (Jr.) Davenport Assumption
10 Jeremiah Garber (Sr.) Davis County
152
1 Nick Georgean (Jr.)  Davenport Assumption
2 Keegan Mumma (Sr.)  ADM Adel
3 Blake Meling (Sr.)  East Marshall
4 Tyler Walz (Sr.)  South Tama
5 Cody Fritz (Sr.)  Solon
6 Jake Voss (So.) West Delaware
7 Sawyer Anderson (Jr.) New Hampton
8 David Thompson (Sr.) Creston-OM
9 Zac Anderson (Sr.) Cherokee
10 Steven Holloway (Fr.) Mediapolis
160
1 Adam Drain (So.)  Mediapolis
2 Ryan Randall (Sr.)  Osage
3 Dallas Rozeboom (Jr.)  BHRV
4 Brett Leshen (So.) Albia
5 Erik Lux (Jr.)  South Tama
6 Derek Stork (Sr.)  Atlantic
7 Trevor Frain (So.)  Creston-OM
8 Tony Parks (Jr.) Davenport Assumption
9 Chase Shedenhelm (Jr.)  Denver-Tripoli
10 Connor Larson (So.) Webster City
170
1 Aaron McMurphy (Sr.)  Dallas Center Grimes
2 Nick Fuller (Sr.)  Independence
3 JJ Hanus (Sr.)  Solon
4 Sam Lahr (Sr.) West Delaware
5 Luke Shannon (Sr.) Webster City
6 Tanner Matthews (Sr.)  Sheldon-SO
7 Taylor Zeutenhorst (Sr.) BHRV
8 Luke Hanke (Sr.) Osage
9 Keegan Davis (Sr.)  Perry
10 Seth Davisson (Jr.)  Fairfield
182
1 Seth Esaias (Sr.)  Red Oak
2 Logan Kellogg (Sr.)  Clear Lake
3 Garrett Smith (Sr.)  Denver-Tripoli
4 Jacyn Goebel (Jr.)  West Delaware
5 Jacob Jensen (Sr.) Cresco
6 Ethan Lindquist (Sr.) Laurens Marathon
7 Dylan Fielder (So.) Webster City
8 Sean Fitzgerald (Sr.) Sgt Bluff Luton
9 Riley Denny (Jr.) Centerville
10 Eric McKillip (Sr.) West Liberty
195
1 Adam Reth (Jr.) West Delaware
2 Colten Riley (Sr.)  South Central Calhoun
3 Keaton Hulett (Jr.)  Creston-OM
4 Noah Pickard (Sr.)  North Polk
5 Karl Nicholson (Sr.) Gilbert
6 Joe Roll (Sr.) Osage
7 Caleb Goodman (Sr.) Hampton-Dumont
8 Bruce McWilliams (Sr.)  Sheldon-SO
9 Isaac Hopkins (Sr.) Benton Community
10 Bradley Grothus (Sr.) Davenport Assumption
220
1 Kane Seeley (Sr.)  Perry
2 Terron Geerdes (Sr.) Central Lyon
3 Brian Halligan (Sr.)  Charles City
4 Corbin Blythe (Jr.) Williamsburg
5 Jay Pike (Sr.)  Solon
6 Blake Glenn (Jr.) Winterset
7 Chad Pohlmeier (Jr.) Bondurant Farrar
8 Cass Weitl (Sr.) Carroll Kuemper
9 Nick Buchanon (Sr.) Algona
10 Tyler Nyugen (Jr.) Sgt Bluff Luton
285
1 Collin Bevins (Sr.)  Creston-OM
2 Logan Hopp (Sr.)  New Hampton
3 Jake Tool (Sr.)  PCM Monroe
4 Dean Broghammer (Jr.) West Delaware
5 Creighton Fox (Sr.) DeWitt Central
6 Gable Bonner (Sr.) Estherville
7 Tanner Thompson (Sr.) BCIG-OA
8 Josh Clark (Jr.) Union
9 Colton Boas (Sr.) Davis County
10 Austin Conrad (Sr.) Atlantic