KSOM Weekends
11:00am - 5:00pm
KSOM Weekends
Make A Request
 
Infinite Menus, Copyright 2006, OpenCube Inc. All Rights Reserved.
Latest Sports Stories

HIGH SCHOOL FOOTBALL SCORES - WEEK 6 - SEPTEMBER 30


CLASS 4A

Missouri River

Council Bluffs, Abraham Lincoln 14 at Sioux City, East 37
Sioux City, North  27  at Council Bluffs, Thomas Jefferson 29

CLASS 3A:

District 1
Carroll 35 Lewis Central 34

Creston 29 at Winterset 7
Glenwood  35 at Red Oak 14
Harlan 38 at Atlantic 28

District 2
Bishop Heelan Catholic, Sioux City 35 at Sergeant Bluff-Luton 7
Denison-Schleswig 13 at Spencer 21
LeMars 13 at MOC-Floyd Valley 35
Storm Lake  7 at Boyden-Hull/Rock Valley 45

 

CLASS 2A:

District 2
Cherokee, Washington 0 at Kuemper Catholic, Carroll 43
JSPC, Jefferson 31
at East Sac County 0
Missouri Valley  0 at South Central Calhoun (ND) 46


District 8
Bondurant-Farrar 42 at Shenandoah 6
Colfax-Mingo 41 at Clarke, Osceola 40
Interstate 35, Truro 6 at Clarinda 35
PCM, Monroe  33 at Pella Christian 14

CLASS 1A:

District 1
IKM-Manning 49 at West Monona, Onawa 21

Prairie Valley, Gowrie  0 at Lawton-Bronson 29

Ridge View  38 at Hinton 14
Westwood, Sloan 6 at Manson Northwest Webster 69

 

District 7
Des Moines Christian 23 at Central Decatur, Leon 6

Mount Ayr 47  at West Central Valley, Stuart 7

Panorama, Panora  62 at Wayne, Corydon 24

Pleasantville  13  at Nodaway Valley 61

District 8
Audubon  14 at Underwood 35

Logan-Magnolia  53 at Tri-Center, Neola 15

St. Albert, Council Bluffs  56 at Griswold 21

Treynor 56 at Clarinda Academy 8

CLASS A:

 

District 7
Earlham 0 at Van Meter 40
Guthrie Center 0 at Madrid 55
Martensdale-St. Mary's 18
at Southeast Warren, Liberty Center 12

District 8
A-H-S-T, Avoca 33 at Riverside, Oakland 0
Bedford  22 at EHK-Exira 34

8 Man

District 6
Adair-Casey  54 at Mormon Trail, Garden Grove 12

Ankeny Christian Academy  17 at Murray 62

Lamoni  24  at CAM, Anita 49

Lenox 58  at East Union, Afton 22

District 7
Charter Oak-Ute    8  at Boyer Valley, Dunlap 58

Coon Rapids-Bayard  38  at Nishnabotna (ND) 36

Glidden-Ralston  52 at Ar-We-Va, Westside 14

Woodbine 41  at East Greene, Grand Junction 16

District 8
Sidney  47 at Essex 8

Stanton 12 at Fremont-Mills, Tabor 65

Villisca  12 at East Mills 68