Sarah Lewis
2:00pm - 6:00pm
Sarah Lewis
Make A Request
 
Infinite Menus, Copyright 2006, OpenCube Inc. All Rights Reserved.
Latest Sports Stories

Iowa Baseball Coaches Association All-District Baseball


Class 1A Southwest

 

1st Team

Zeb Adreon, Pleasantville

Tyler Jacobsen, Exira-EHK

Zach Kliefoth, Exira-EHK

Caleb Lange, Lenox

Luke Anctil, Martensdale-St. Marys

Dustin Gordon, Lenox

Spencer Pingel, Underwood

Josh Luna, Pleasantville

Brett Carstens, Coon Rapids-Bayard

Dylan Gibson, Martensdale-St. Marys

Eddy Kraber, Martensdale-St. Marys

Caylor Deeth, Coon Rapids-Bayard

Caleb Wichman, Underwood

Patrick Sheehey, Pleasantville

Trevor Jameson, Nodaway Valley

Dillon Lain, Wayne

Tanner Foster, Martensdale-St. Marys

 

2nd Team

Spencer Hoyka, Martensdale-St. Marys

Austin Konsor, Underwood

Clayton Christian, Glidden-Ralston

Matt Marvin, Central Decatur

Daniel Weir, Central Decatur

Preston Jager, Underwood

Kenton Lain, Wayne

Drew Peppers, Exira-EHK

Zach Baker, SE Warren

Brady Charbonneau, Logan-Magnolia

Sam Warden, Underwood

CD Kunzie, Wayne

Colton Ranney, Lamoni

Keaton King, West Harrison

 

Class 2A Southwest

 

1st Team

Jared Vollstedt, IKM-Manning

Jake Petry, St. Albert

Kyle Schmitt, Van Meter

Adam Schleisman, Kuemper Catholic

Trey Robinson, Treynor

Josh Hecker, St. Albert

Jackson Baker, Shenandoah

Zach Forret, Van Meter

Jon Meyerring, St. Albert

Sam Wegner, IKM-Manning

Reese Snyder, Kuemper Catholic

Shea Patterson, St. Albert

CJ Kyle, Missouri Valley

Brandon Brittain, Van Meter

 

2nd Team

Nick Paulsen, Treynor

Jose Rendon, Shenandoah

Ben Chapin, Treynor

Travis Miller, St. Albert

Ben Flaherty, Van Meter

Kyle Blackledge, Treynor

Brett Daley, Treynor

Grant Mantell, Treynor

Jett Kettwick, Clarinda 

Devon Perkins, Shenandoah

Eric Johnson, St. Albert

Logan Crawford, Van Meter

Noah Allmon, Missouri Valley

Colton Boswell, Van Meter

 

Class 3A West

 

1st Team

Cody Selig, Sergeant Bluff-Luton

Derek Rupp, MOC-Floyd Valley

Cob Baker, Glenwood

Colan Borchers, LeMars

Spencer Wyant, Sergeant Bluff-Luton

Tyler Cropley, Bishop Heelan

Corey Bertini, Glenwood

Nick McCann, Bishop Heelan

Sean Houston, Denison-Schleswig

Austin Kelderman, MOC-Floyd Valley

Connor Niles, Bishop Heelan 

Brady Mayo, Bishop Heelan

Trevor Luther, Creston

Bryce Hanson, Sergeant Bluff-Luton

Brady Wheeler, Glenwood

Brayden Schurke, Denison-Schleswig

Trenton Solsma, Bishop Heelan

 

2nd Team

Brett Croghan, Harlan

Cameron Leff, LeMars

Cooper LaRue, Carroll

Colton Fitzpatrick, Greene County

Keaton Leach, Spirit Lake

Kyle Chrstensen, Carroll

Payton Renning, Carroll

Ryan Admire, Sergeant Bluff-Luton

Jerod Hansen, Boyden Hull/Rock Valley

Chase Habben, Spencer

Nolan Robinson, Glenwood

Nate Gettys, Harlan

Philip Jacobsen, Bishop Heelan

Cale Stork, Harlan

Thomas Wisecup, Sergeant Bluff-Luton

Drew Kasperbauer, Bishop Heelan

Brady Illig, Spencer

 

Class 3A Central

 

1st Team

Weston Shaw, Algona

Will Whiton, Perry

Brandon Hodges, Saydel

Andy Lambert, Winterset

Kolton Smith, South Tama

Zach Roberts, Perry

Brett Slight, Boone

Alex Gustafson, Saydel

Grant Goeden, ADM

Tyler Pierson, Dallas Center-Grimes

Jacob Nethers, Ballard

Blake Elsbecker, Algona

Mitch Keeran, Clear Lake

Tyler Frideres, Algona

Alex Davis, Boone

Cole Baker, Dallas Center-Grimes

Peter Swenson, Clear Lake

 

2nd Team

Brandon Tofte, Clear Lake

Eli Dunne, Grinnell

Brenon Schnell, Humboldt

Payton Burris, Carlisle

Colby VanPelt, Winterset

Jared Geschiedler, Gilbert

Deven Porter, Saydel

Brock Adams, Clear Lake

Grant Koch, South Tama

Dalton Doyle, South Tama

Joe Seuferer, Saydel

Peyton Stephens, Carlisle

Chris Witzkie, Humboldt

Jeremiah Ellett, Perry

Logan Essy, ADM

Michael Miller, Saydel

Parker Klimesh, Winterset

 

Class 4A West

 

1st Team

Tanner Wauhob, SC West

Daniel Tillo, SC North

Hayden Godfrey, SC East

Austin Simmons, Lewis Central

Dakota Blatchford, SC East

Alex Barrett, Abraham Lincoln

Gabe Hoogers, SC North

Kyle Crowl, Abraham Lincoln

JJ Stephens, SC East

Kaleb Hanks, SC East

Taylor Neuroth, SC West

Robert Neustrom, SC North

Caleb Shudak, Lewis Central

Zach Williamson, Thomas Jefferson

 

2nd Team

Josh Jones, Lewis Central

Davis Camarigg, SC East

Matt Brophy, Thomas Jefferson

Nick Norton, SC North

Jacob Jones, Thomas Jefferson

Spencer Franko, SC East

Ben Rodriguez, SC North

Trey Albert, SC East

Luke Sutherland, Lewis Central

Colby Hill, SC West

Joe Keegan, SC West

Gabe Barrera, SC North